Wprowadzenie do Inteligentnych Domów

 

Gdy wejdziesz do domu, włączy się przyjemne oświetlenie, zasuną się rolety i zasłony, włączy się Twoja ulubiona muzyka, film, lub program TV. Nie musisz też nerwowo ustawiać poziomu światła lamp w salonie, gdy zaskoczy Cię wizyta gości – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby uruchomić scenę (klimat) np. „przyjęcie” lub „wizyta gości”.

Gdy wychodzisz z domu, po przekręceniu klucza w zamku włącza się system alarmowy, zamykają się rolety zewnętrzne, obniża się temperatura w pokojach, a niezgaszone lampy i sprzęt AV same się wyłączają. Nikogo nie ma w domu, więc po co zużywać tak cenną energię. A gdyby woda z niedokręconego kranu miała zalać dom…? System automatycznie zamknie dopływ wody i zadzwoni na przenośny telefon właściciela.

Tak działają instalacje inteligentne…

Dotychczasowa instalacja elektryczna w domu sterująca oświetleniem, ogrzewaniem roletami działa jako samodzielna i niezależna. Nadszedł czas by to zmienić. Wszystkie instalacje powinny działać razem, współpracować ze sobą, komunikować się, lepiej służyć Twoim potrzebom. Powinny zwiększać komfort i bezpieczeństwo, prowadzić do oszczędności energii oraz umożliwiać dokonywanie dowolnych zmian i rozbudowę w miarę zmieniających się potrzeb użytkowników. Dlatego celem jest integracja instalacji i urządzeń elektrycznych. Oświetlenia i systemów alarmowych, urządzeń audio/video i komputerów, telefonu i klimatyzacji…

Możesz sterować tym wszystkim za pomocą klawiatury, pilota, … lub nawet własnego głosu. Możesz kontrolować wszystko przez ekran telewizora w dowolnym pomieszczeniu lub telefonu z każdego miejsca. Kiedykolwiek zechcesz, gdziekolwiek będziesz – w pokoju, samochodzie, biurze…

Inteligentne systemy KNX/EIB to szeroki i ewolucyjny asortyment produktów, które zaspokoją Twoje potrzeby. Poznaj naszą ofertę i rozpocznij automatyzację swojego domu. Wygodne, innowacyjne, użyteczne inteligentne instalacje dla każdego. Mówimy o technologii, która pomoże Ci zintegrować urządzenia elektryczne. Prawdziwe udogodnienie jest wtedy, gdy możesz używać wszystkiego kiedykolwiek zechcesz i gdziekolwiek jesteś. Ty decydujesz, kiedy i czego użyć!. My pomożemy Ci zdobyć to, czego szukasz i czego potrzebujesz.