Wprowadzenie do X10

Mógłbyś zbudować swój dom przyszłości zaczynając od ułożenia nowych kabli elektrycznych i połączenia nimi wszystkich urządzeń. Jednak to wymaga skomplikowanych instalacji i nie jest rozwojowe. Mógłbyś zacząć przebudowywać istniejącą instalację, lecz to wprowadza sporo zamieszania i nie musi być najkorzystniejsze dla Ciebie.

Jednak najlepszą drogą do zautomatyzowania domowych urządzeń jest użycie tego co jest już dostępne w Twoim domu: istniejącej sieci elektrycznej i powietrza. Oferujemy technologię, która pozwoli Ci wysyłać instrukcje i dane poprzez sieć 230V do dowolnego urządzenia do niej podłączonego. Powietrze jest kolejnym nośnikiem danych. Możesz kontrolować wszystko za pomocą pilota telewizyjnego lub telefonu bezprzewodowego.

System standardu X10 nie wymaga kucia ścian i prowadzenia kabli elektrycznych. Elementy systemu komunikują się poprzez istniejącą w domu sieć elektryczną (230 V/50 Hz). Nie jest zatem wymagane dodatkowe okablowanie. Urządzenia wkładamy po prostu do gniazdka elektrycznego lub montujemy na szynie DIN (takiej jak przy bezpiecznikach). Rozbudowa systemu sprowadza się do wciśnięcia kolejnego odbiornika do gniazdka. Technologia ta znacznie zmniejsza koszty i uciążliwość instalacji. Takie podejście stanowi więc dobre rozwiązanie nie tylko dla osób budujących nowy dom, ale także dla tych, którzy chcą niewielkim kosztem zaadoptować istniejący już dom do nowoczesnych technologii.